27 Жов

У разі повторного встановлення чи зміни групи інвалідності понад дворічний строк після попереднього одноразова грошова допомога не надається

На підставі пропозицій Міністерства оборони України в грудні 2016 року Верховною Радою України ухвалено Закон України, а урядом — постанову від 18.05.2017 р. № 335 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якими внесено відповідні зміни до статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975 (застосовуються з 1.01.2017 р.).

Зокрема передбачено порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям строкової військової служби, військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на збори чи для проходження служби у військовому резерві, в разі інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного при виконанні обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження строкової військової служби, цих зборів, служби у військовому резерві.

У разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності одноразова грошова допомога не надається (абзац другий пункту 8 Порядку).

Зміни в грошовому забезпеченні, які відбулися вже після звільнення особи з військової служби до моменту встановлення їй інвалідності при обчисленні одноразової грошової допомоги не враховуються, оскільки розмір грошового забезпечення визначається на день звільнення, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Таку ж правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 2 листопада 2016 року по справі № К/800/54334/15 при розгляді аналогічного спору.

Джерело :  http://na.mil.gov.ua/.