05 Кві

Путівки до санаторію для учасників бойових дій

Держава гарантує учасникам бойових дій  право на безоплатне санаторно-курортне лікування, яке закріплено  в  законі “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”
Згідно постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 200 для одержання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

   Для взяття на облік особа чи її законний представник подає:

  • заяву затверджену наказом Міністерства соціальної політики;
  • медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
  • копію відповідного  посвідчення;
  • копію військового квитка ( за наявності);
  • копію документа, що  підтверджує безпосередню участь особи в антитерористичній операції .

Згідно Постанови КМУ №110 від 1 березня 2017 року  учасники АТО отримали право вибирати заклад санаторно-курортного лікування самостійно.

Якщо обраний заклад відповідає вимогам, встановленим постановою та готовий прийняти учасника АТО, то між органом соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.
Дізнатися про санаторії, до яких надаються путівки можна звернувшись до органів соцзахисту, де працівники зобов’язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умовами проживання та харчування, вартістю путівки.
Термін перебування в санаторії складає 18-21 день  та не частіше ніж один раз на рік. У базову вартість путівки, яку покриває держава, входить перелік послуг, визначений наказом Мінсоцу.
В путівку має бути включене проживання, триразове харчування, лікувально-діагностичні процедури.  Перелік послуг може різнитися залежно від санаторію.
За бажанням особи, їй можуть бути надані додаткові послуги за умови додаткової оплати послуг за рахунок власних коштів. Орієнтовний перелік платних послуг  −  басейн, сауна, заняття в спортзалі тощо.
Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соцзахисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку з санаторієм.
Оскільки, оплата путівки проводиться лише після того, як особа пройшла повний курс лікування, є можливість відмовитися від лікування в разі надання неякісних послуг та обрати собі інший санаторій.

Оскільки забезпечення путівками до санаторіїв проводиться у порядку черговості учасникам бойових дій потрібно завчасно подбати про свій відпочинок та оздоровлення.

Також слід зазначити, що учасники бойових дій, які отримали групу інвалідності, та отримують військове пенсійне забезпечення повинні звертатись за отриманням путівок до військкоматів. 

Працівники національної поліції, ДСНС, військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії також забезпечуються санаторно-курортним лікуванням відповідними відомствами.

За більш детальною інформацією звертатись до органів соціального захисту населення  місцем проживання.